Popis motocyklisty w centrum Piekar Śląskich. Przejechał na jednym kole... obok policjantów! [Wideo]

Na jednym kole obok policjantow

Redakcja

18 czerwca 2024

Mundurowi z piekarskiej drogówki zatrzymali do kontroli 19-latka, który przejechał motocyklem na tylnym kole obok patrolu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie młody mieszkaniec Bobrownik został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych. 

W minioną sobotę na ulicy Bytomskiej tuż przed godziną 19.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego z piekarskiej komendy zauważyli motocyklistę, który przejeżdżając obok radiowozu, zaczął jechać na jednym kole. 

Mundurowi ruszyli za nim w pościg, gdzie po chwili zatrzymali jednoślad na ulicy Solidarności. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec Bobrownik. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych oraz 10 pkt. - relacjonuje policja. 

Piękna pogoda sprzyja motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, poza czerpaniem radości z przejażdżek, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozwagą, a nie tylko chęcią przeżycia samej przygody za wszelką cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

powiązane artykuły:

Ucieczka nastolatkow przed policja
Lokalne 31 maja 2024

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zatrzymali wczoraj w bezpośre

Wypadek motocyklisty
Lokalne 5 maja 2024

Pszczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczora

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3