"Poniedziałkowi" nietrzeźwi kierowcy są nadal plagą na drogach

Pexels kindel media 7148673

Redakcja

14 września, 2022

W wielu miejscach na Śląsku jak co poniedziałek, policjanci kontrolowali drogi i sprawdzali trzeźwość kierowców po weekendzie. Niestety przynajmniej 12 kierowców nadal miało promile w organizmie.

W poniedziałek rano rozpoczęły się policyjne działania „Trzeźwość”. Akcja trwała kilka godzin. W tym czasie na drogach województwa mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących. Okazało się, że przynajmniej 12 kierowców w poniedziałek do pracy jechało po niedzielnej imprezie. 

Żywieccy policjanci przebadali kilkuset kierujących. Wśród nich trzech było nietrzeźwych, a dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu. Rudzcy policjanci zatrzymali trójkę kierowców pod wpływem alkoholu. Dwóch wpadło rano w trakcie kontroli trzeźwości, trzeci spowodował kolizję kila godzin wcześniej. 34-letni rudzianin spowodował kolizję na Puszkina i uszkodził dwa auta. Badanie wskazało, że kierowca miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymanie kolejnych 4 nietrzeźwych kierowców, to efekt poniedziałkowej akcji jastrzębskiej drogówki. Pierwszy kierowca został zatrzymany na ulicy Połomskiej o godzinie 5:05. 37-letni kierujący motorowerem miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak rekordzistą tego dnia był kierowca Hyundaia, który na widok mundurowych zawrócił. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3