Ponad 3000 osób zrezygnowało z zakupu węgla w KWK Budryk

Kwkbudryl

Redakcja

15 marca 2023

JSW prosi klientów, którzy wyrażają chęć zakupu węgla sortymentu Orzech i pobrały wcześniej numerek o kontakt. Możliwy jest szybszy odbiór surowca z KWK Budryk. Powodem masowa rezygnacja osób, które wcześniej zapisały się do kolejki. 

Jastrzębska Spółka Węglowa specjalizuje się w produkcji węgla koksowego przeznaczonego na produkcję stali. Ale we wrześniu ubiegłego roku spółka uruchomiła sprzedaż "orzechu" jako odpowiedź na kryzys związany z brakiem węgla na opał na polskim rynku.

Sprzedaż odbywała się za pośrednictwem KWK Budryk w Ornontowicach, gdzie maksymalnie sprzedawano dziennie 180 ton surowca. Już w październiku 2022 roku JSW musiało ograniczyć sprzedaż z 3 na 2 tony na osobę, a z powodu dużego zainteresowania, klienci musieli czekać nawet do końca grudnia. Sprzedać odbywała się w systemie przydzielania numerów.

KWK Budryk - masowa rezygnacja z zakupu węgla

Jak informuje JSW, od grudnia do marca z zadeklarowanego zakupu węgla sortymentu Orzech zrezygnowało ponad 3000 osób. -  Sytuacja ta w znaczny sposób utrudniła sprawny proces odbioru surowca dla osób, które w dalszym ciągu deklarują chęć nabycia węgla w KWK Budryk - komentuje spółka.

Dlaczego aż tyle osób zrezygnowało z zakupu węgla od JSW? Jednym z powodów jest m.in. zaangażowanie samorządów w dystrybucję opału oraz sprowadzenie przez spółki skarbu państwa węgla z zagranicy. Za nami też statystycznie ciepła zima, która pozwoliła na oszczędne ogrzewanie budynków.

JSW apeluje do klientów posiadających numerki od 1800, którzy chcą zakupić węgiel, o kontakt z kopalnią Budryk, aby ustalić nowy, przyspieszony termin odbioru surowca.

Orzech to węgiel o niskiej zawartości popiołu i siarki, lecz o dużej spiekalności, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków.

fot. Dawid Lach JSW

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3