Ponad 260 mln zł na rozbudowę Kubalonki

Viz 021

Redakcja

10 października, 2023

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku ogłoszona została w poniedziałek ogromna, wielomilionowa skala dofinansowania na dalszą rozbudowę ośrodka biegowo-biathlonowego na Kubalonce.

Na Kubalonce, na pograniczu Wisły i Istebnej, powstanie w perspektywie najbliższych lat wielofunkcyjna i w pełni nowoczesna infrastruktura sportowa, która umożliwi komfortowe trenowanie biegów narciarskich oraz biathlonu. Co ważne, będzie to możliwe w systemie całorocznym, dzięki specjalnemu tunelowi z trasą długości 1 km oraz 4 strzelnicami biathlonowymi. Wybudowany zostanie także obiekt hotelowy na sto miejsc noclegowych, powstaną siłownie, parkingi, niezbędne zaplecze treningowe i socjalne, a całość zaplanowano w taki sposób pod względem architektury, aby nie zaburzyć beskidzkiego krajobrazu.


Rozbudowa ośrodka na Kubalonce będzie możliwa dzięki potężnym środkom finansowym, jakie w wysokości aż 260 892 344 zł przyznane zostały w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

- To ambitny i konkretny, a teraz także realny cel, aby do skutku doszła przełomowa inwestycja zmieniająca polski sport. Obiekt funkcjonował będzie nie tylko zimą, ale również w czasie letnim. Przysłuży się też społeczności lokalnej. Pomimo dedykowania dla sportu chcemy, żeby ośrodek na Kubalonce działał szeroko, przez co region będzie zyskiwał na atrakcyjności – mówił Dyrektor COS-OPO w Szczyrku Tomasz Laszczak.

Inwestycja rozbudowy ośrodka biegowo-biathlonowego na Kubalonce ma rozpocząć się w 2024 roku, a jej zakończenie planowane jest na 2027 r. 

powiązane artykuły:

III Bieg Narciarski o Puchar Wisły
Lokalne 30 stycznia, 2023

W niedzielę 29 stycznia już po raz trzeci na trasach Kubalonki odbyły się narciarskie zmagania „O

Kubalonka1
Turystyka 13 maja, 2021

12 maja oficjalnie podpisana została umowa dotycząca inwestycji budowy systemu naśnieżania tras bieg

Kubalonka3
Turystyka 7 grudnia, 2020

W ostatnich tygodniach na terenie tras biegowych na Kubalonce, należących do Centralnego Ośrodka Spo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3