Ponad 200 działek dilerskich. Częstochowscy policjanci walczą z narkobiznesem.

Zatrzymani narkotykowi przestępcy

Katarzyna Kulyk

22 lutego 2023

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze policji z komisariatu III oraz Wydziału Kryminalnego w Częstochowie zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 200 działek dilerskich marihuany. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 30-letni mieszkaniec Śródmieścia został objęty policyjnym dozorem, z kolei 31-latek z Zawodzia trafił do aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 16 lutego funkcjonariusze policji zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w swojej piwnicy przechowywał ponad 80 działek dilerskich marihuany. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających oraz ich udzielania. 30-latek objęty został policyjnym dozorem.

Dzień później, w piątek 17 lutego zabezpieczono ponad 130 działek dilerskich marihuany, przechowywanych przez 31-letniego mężczyznę. W wykryciu substancji pomógł pies służbowy oraz jego przewodnik aspirant sztabowy Piotr Owczarek z katowickiego wydziału prewencji. Zatrzymany mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu na czas 3 miesięcy.

powiązane artykuły:

Raciborscy kryminalni
Wiadomości 13 stycznia 2023

Policjanci z Raciborza zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który związany jest z posiadaniem narkot

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3