
Prezydent Bielska Białej Jarosław Klimaszewski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk zaprosili do Ratusza osoby, które w maju br. pomogły napadniętej przez nożownika dziewczynce.
Przypomnijmy, do ataku doszło 5 maja br. przed Szkołą Podstawową nr 22 w Bielsku-Białej. Napastnik zaatakował 12-latkę, zadając jej kilka ciosów nożem. Na pomoc zaatakowanej pospieszyli znajdujący się w pobliżu ludzie. Dzięki ich zaangażowaniu poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy. Mężczyzna został zatrzymany w domu na osiedlu nieopodal szkoły podstawowej przy ul. Grota-Roweckiego w Bielsku-Białej.
Osoby, które przeciwdziałały agresji wobec uczennicy i zachowując zimną krew pomogły napadniętej dziewczynce, zostały zaproszone 28 września do bielskiego Ratusza.
Doceniając tę postawę, prezydent Jarosław Klimaszewski wspólnie z przewodniczącą Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk wręczyli osobom udzielającym pomocy pamiątkowe statuetki. Wyróżnieni zostali: Andrzej Droździk, Danuta Szymańska-Linnert, Urszula Polak, Katarzyna Żaczek, Renata Kalemba, Joanna Grygierzec i Beata Januchta. Wszyscy podkreślali, że nie można pozostać obojętnym, gdy komuś dzieje się krzywda.