Polska 2050 wkracza do Rudy Śląskiej. Radny Rafał Wypior dołączył do Hołowni

FB IMG 1670872018403
Kastelik

Szymon Kastelik

13 grudnia, 2022

Polska 2050 Szymona Hołowni ma swoją reprezentację w kolejnym śląskim miejsce. Do ugrupowania dołączył Rafał Wypior, radny Rudy Śląskiej. 

Razem z radnym Wypiorem struktury Polski 2050 Szymona Hołowni w Rudzie Śląskiej będzie budować Aleksandra Poloczek. Dyrektor MOSiR Ruda Śląska oraz prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja wspierała w tegorocznych wyborach przedterminowych na prezydenta Rudy Śląskiej Krzysztofa Mejera (miała zostać jego wiceprezydentem w przypadku wygranych wyborów). Ostatecznie nowym prezydentem miasta został Michał Pierończyk. W Rudzie Śląskiej mówi się, że "pogodził" ze sobą ponownie radnych PO i PiS, którzy przez ostatnie lata "walczyli" z jego szefową, Grażyną Dziedzic.

To chce zmienić Polska 2050. - W mieście, w którym zgodnie rządzi koalicja PiS-PO, świetny radny i znana społeczniczka dołączają do Polski 2050. To dobrze rokuje nie tylko dla Rudy Śląskiej, ale też dla całej polskiej polityki - twierdzi poseł Polski 2050, Michał Gramatyka.

- Podobnie patrzymy na przyszłość, ekologię, zrównoważony rozwój, wywodzimy się z oddolnych inicjatyw i ruchów, dlatego ta współpraca układa i myślę, że będzie układać się dobrze – komentuje swoją decyzję Rafał Wypior, który także wspieraj w wyborach przedterminowych Mejera. W Radzie Miasta działa w klubie radnych Niezależni Rudzianie.

- Stawiamy na osoby, które są społecznikami i działają na rzecz lokalnej społeczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć w działaniu -  mówi Grzegorz Maciantowicz, Przewodniczący Koła Powiatowego Stowarzyszenia Polska 2050 w Rudzie Śląskiej.

fot. materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 54.3µg/m3 PM2.5: 47.4µg/m3