Polki pokonały Albanię w Tychach

Polkipilka

Redakcja

27 października 2021

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej na razie jest niepokonana w eliminacjach do Mistrzostw Świata! We wtorek drużyna prowadzona przez Ninę Patalon pokonała w Tychach reprezentację Albanii.

W weekend Polki niespodziewanie zremisowały w Łodzi z Norweżkami 0:0. We wtorek na Stadionie Miejskim w Tychach pokonały Albanię 2:0. Nasza drużyna od samego początku kontrolowała przebieg spotkania. W 18. minucie z kilku metrów spudłowała Natalia Padilla-Bidas. Polki prowadzenie objęły po rzucie karnym, który wykorzystała Paulina Dudek.

Drugi gol wpadł w drugiej połowie. Przez cały czas gospodynie nacierały na bramkę rywalek, ale wynik został ustalony dopiero w 89. minucie za sprawą Małgorzaty Mesjasz. Wykorzystała dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Dominiki Grabowskiej.

Po czterech meczach eliminacji do Mistrzostw Świata Polki mają na koncie 8 punktów. W grupie F zajmują drugie miejsce za Norweżkami, które mają 10 punktów.