Policyjny pościg za lawetą. Złodziej był naćpany

61 721180

Redakcja

23 sierpnia, 2022

Niecodzienny pościg w Tarnowskich Górach. Policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę z bogatą kartoteką. Uciekał skradzioną lawetą.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Mężczyzna zgłosił policję, że zauważył lawetę, którą ktoś mu ukradł. Była przemalowana. Do akcji ruszyła policja, która po chwili namierzyła złodzieja na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. Policjanci ruszyli w pościg.

- Użyli sygnałów błyskowych i świetlnych, dając kierowcy sygnał do zatrzymania się, jednak ten ani myślał zwalniać. Gwałtownie przyspieszył i kontynuował jazdę. W krótki pościg włączyły się pozostałe patrole i po kilku minutach volkswagen był już otoczony przez policyjne radiowozy. Kierujący mimo dużej liczby mundurowych na miejscu, nadal próbował ucieczki, dlatego musiał zostać obezwładniony i wyciągnięty siłą z pojazdu - informuje KPP w Tarnowskich Górach.

Zatrzymany 38-latek był znany policji. Okazało się, że posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość. Wynik badania alkomatem nie wykazał żadnego alkoholu, jednak narkotest już tak. Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy. Złodziej przyznał, że przemalował lawetę. Zamontował tablice rejestracyjne z innego pojazdu oraz usunął naklejkę kontrolną z przedniej szyby. Zamalował także znaki identyfikacyjne pojazdu. Wszystko po to, aby stać się jak najmniej zauważalnym.

- Zatrzymany 38-latek, który nie ma stałego miejsca zamieszkania, trafił do policyjnej celi, a wczoraj usłyszał zarzuty. Dotyczą one nie tylko opisywanej sytuacji. Kryminalni ustalili, że mężczyzna stoi również za kradzieżą innej lawety, której dopuścił się w czerwcu tego roku w Siemianowicach Śląskich. Straty, jakie spowodował, sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wspólnie z zatrzymanym podróżował także jego 16-letni syn, dlatego śledczy wyjaśnią teraz, jaki udział w całej sprawie miał nieletni. Sprawca trafił przed oblicze sądu, który zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla mężczyzny - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3