Policyjny pościg za kierowcą VW! Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany [FOTO]

44 676225

Redakcja

4 października, 2021

W niedzielę rano na ulicy Piwnej gliwiccy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej volkswagena. Pędzący z dużą prędkością ulicami miasta kierowca zlekceważył policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać...

W trakcie ucieczki 40-latek stwarzał duże zagrożenie dla pieszych i innych kierowców.

Kiedy kierujący wjechał na deptak jednego z kościołów, stróże prawa, by zatrzymać mężczyznę, zdecydowali się użyć radiowóz jako środka przymusu bezpośredniego.

Gliwiczanin nie zdołał opanować auta i z impetem wpadł w kościelne ogrodzenie przy ulicy Bernardyńskiej. Radiowóz zablokował samochód, kończąc jego brawurową jazdę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.

40-latek był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Gliwicach. Na miejscu pod nadzorem prokuratora, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza.


Najbliższe 4,5 roku zatrzymany ma spędzić w więzieniu. Możliwe, że zostanie za kratami kolejne lata, gdyż za ucieczkę przed Policją kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: śląska policja
44 676226

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3