Policyjny pościg za 23-letnim złodziejem paliwa

45 733673 g

Redakcja

14 listopada 2022

Podczas patrolu policjanci zauważyli samochód, który tej samej nocy ukradł paliwo ze stacji benzynowej. Nie zatrzymał się on do kontroli, więc mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca uderzył w radiowóz, po czym jechał wprost na policjanta, któremu udało się odskoczyć i oddać strzał w koło pojazdu w celu jego zatrzymania. Mężczyzna stracił panowanie, „koziołkował” i wypadł z pojazdu.

Sceny niczym z amerykańskich filmów akcji rozegrały się na ulicach Jastrzębia-Zdroju. W trakcie nocnego patrolu, policjanci zauważyli samochód Ford Mondeo, który tej samej nocy na terenie Wodzisławia Śląskiego ukradł na jednej ze stacji paliwo. Mundurowi dali sygnały do zatrzymania, jednak kierowca je zignorował, przyspieszył i zaczął uciekać. 

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie kierowca forda zjechał na pole uprawne, wtedy jeden z policjantów ruchu drogowego udał się za nim w pościg pieszy. Koła pojazdu grzęzły w ziemi, gdy udało mu się wyjechać na drogę, uderzył w radiowóz, po czym jechał wprost na policjanta, któremu udało się odskoczyć i oddać strzał w koło pojazdu w celu jego zatrzymania. Kierowca jeszcze przez chwilę kontynuował ucieczkę, po czym stracił panowanie nad pojazdem.

Samochód "koziołkował", a 23-letni kierowca wypadł z samochodu. Policjanci udzieli mu pierwszej pomocy, a zespół Pogotowia Ratunkowego zabrał młodego mężczyznę z poważnymi obrażeniami do szpitala. W jego samochodzie znajdowały się bańki ze skradzionym paliwem. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Teraz trwa wyjaśnianie pod nadzorem prokuratury okoliczności tego zdarzenia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.6µg/m3