Policyjny pościg w Cieszynie. Dlaczego kierowca uciekał?

41 729793

Redakcja

21 października, 2022

Cieszyńskim policjantom, udało się zatrzymać kierowcę opla po szaleńczym pościgu ulicami miasta. Podczas kontroli na jaw wyszło, że mężczyzna jest pijany i nie ma prawa jazdy, a podróżujący z nim pasażer był poszukiwany przez prokuraturę.

Policjanci cieszyńskiej prewencji w trakcie akcji „Trzeźwy powiat” postanowili zatrzymać sprawcę wykroczenia, który nie zastosował się do znaku poziomego, jakim jest linia podwójna ciągła. Kierujący oplem mężczyzna nie tylko nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie, ale też gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się kilkuminutowy pościg.

Kierowca, uciekając ulicą Liburnia, skręcił w ulicę Sarkandra, Stawową i ponownie wjechał na ulicę Liburnia. 32-latek w trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia, nie stosując się do znaków i sygnałów drogowych. Nie zważając na to, jakie zagrożenie stwarza dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, uciekał przed policjantami, mijając wiele przejść dla pieszych”

relacjonuje kpp w cieszynie.

Ostatecznie został zatrzymany na skrzyżowaniu ulicy Frysztackiej z Langera, kiedy to stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na rondo, uszkadzając znak. Policjanci szybko obezwładnili kierowcę oraz pasażerów pojazdu.

Podczas kontroli na jaw wyszedł powód ucieczki.

32-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pijany- badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Nie bez winy był również 27-letni pasażer pojazdu, który był poszukiwany przez cieszyńską prokuraturę”

podała kpp w cieszynie. 

Policjanci, oczywiście na koszt właściciela, usunęli pojazd z drogi i zatrzymali dowód rejestracyjny. Właściciel auta nie posiadał też ważnej polisy OC, za co może czekać go kara nawet 6000 złotych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności, od 5 000 do 60 000 złotych grzywny i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Poza tym zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie także liczne wykroczenia, które popełnił w trakcie ucieczki. W tym wypadku musi liczyć się z grzywną nawet do 30 000 złotych. Do tego opłata za holowanie, parking, uszkodzony znak.

 

Źródło: KPP w Cieszynie

41 729792

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3