Policjantka otrzymała awans. Uratowała 3-letniego chłopca, który wpadł do studzienki

37 736071

Redakcja

1 grudnia 2022

Kolejne wyróżnienie dla dzielnicowej z Jasienicy. Tym razem otrzymała awans na wyższy stopień. Na początku listopada uratowała chłopca, który wpadł do studzienki. 

2 listopada w miejscowości Wieszczęta koło Jasienicy policjantka z Komisariatu Policji w Jasienicy Agata Haluch-Willmann zaryzykowała własne życie i zdrowie, żeby ratować 3-latka, który wpadł do studzienki i utknął prawie 3 metry w głąb rury. Otwór studzienki miał tylko 30 cm szerokości, co nie pozwoliło nikomu ze strażaków uratować dziecka. Żeby to uczynić, policjanta musiała ściągnąć część umundurowania i spuścić się na linie głową w dół. Na szczęście udało jej się wyciągnąć dziecko z pułapki i przekazać je zespołowi ratownictwa medycznego.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej Komendant Miejski Policji inspektor Krzysztof Herzyk uroczyście wręczył trzem funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród nich była pani Agata. Otrzymała awans na stopień młodszego aspiranta Policji

Wcześniej policjantka otrzymała Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, który w imieniu Komendanta Głównego PSP generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorem Arturem Bednarkiem oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorzem Jakubcem.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3