Policjant z Katowic wyciska 237,5 kg!

49 785620

Redakcja

16 listopada, 2023

Policjant z Katowic niewątpliwie należy do czołówki najsilniejszych funkcjonariuszy w Polsce. Na Mistrzostwach Niepodległej Polski zdobył aż 4 medale, w tym 2 złote. 

W Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach udział wzięli mundurowi z Polski i zagranicy. Bank medali rozbił policjant z komisariatu III w Katowicach - asp. sztab. Krzysztof Banaś. Zdobył dwa złote i dwa srebrne medale w różnych kategoriach.

W kategorii wagowej do 140 kg wycisnął sztangę o wadze 237,5 kg, poprawiając swój złoty wynik z ubiegłorocznych mistrzostw o 17,5 kg. To również jego rekord życiowy. Na zawodach był najlepszy w kategorii służb mundurowych. Zajął też 2. miejsce w kategorii wiekowej zawodników do lat 40 i 2. miejsce w kategorii open wśród wszystkich kategorii wagowych.

Krzysztof Banaś pracuje w policji od 19 lat, a od 20 lat trenuje sporty ciężarowe. Wielokrotnie stawał już na podium zawodów, w tym podczas Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest również wielokrotnym mistrzem wśród śląskich policjantów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3