Policjanci znaleźli w lesie 10-latka. Chłopiec obraził się i oddalił od rówieśników

Znaleziono w lesie 10 latka

Redakcja

29 kwietnia 2024

Policjanci z Pszczyny odnaleźli dziecko, które oddaliło się spod nadzoru rodziców. Chłopiec znajdował się w kompleksie leśnym, około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Zagubionego 10-latka stróże prawa przekazali pod opiekę najbliższych.

W sobotę po 17.00, policjanci z komendy w Pszczynie otrzymali informację, że pewnien mężczyzna jadący samochodem trasą pomiędzy Gostyniem, a Kobiórem, zauważył w lesie ukrywającego się za drzewami chłopca. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Przeszukując najbliższą okolicę, mundurowi odnaleźli dziecko.

Chłopiec znajdował się w odległości około 1,5 km od najbliższych zabudowań. Dziecko było zdezorientowane, a kontakt z nim bardzo utrudniony. Chłopiec nie odpowiadał na pytania i był nieufny. W celu ustalenia jego tożsamości, policjanci odwiedzili najbliższe domostwa, jednak nikt z mieszkańców nie zgłaszał zaginięcia ani nie poszukiwał dziecka na własną rękę. Mundurowi weszli w kontakt z dzielnicowym, lokalnymi jednostkami oświatowymi, lecz to także nie przyniosło efektu - relacjonuje policja. 

Dopiero długotrwałe próby nawiązania rozmowy z chłopcem przyniosły pierwsze informacje. Okazało się, że 10-letni mieszkaniec Raciborza obraził się na rówieśników podczas zabawy i od nich odszedł. 

Kolejne działania sukcesywnie zbliżały policjantów do rozwiązania tej interwencji. 

Mundurowi ustalili, że do Komisariatu Policji w Orzeszu przyszli rodzice, którzy zgłaszają zaginiecie dziecka. Okazało się, że chodzi właśnie o odnalezionego chłopca. Malec został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Jego zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, wobec czego został przekazany pod opiekę najbliższych - podała KPP w Pszczynie. 

powiązane artykuły:

54 797294
Lokalne 29 stycznia 2024

W trudno dostępnym terenie leśnym została odnaleziona 14-letnia dziewczyna. Nastolatka zaginęła w

Police 112
Lokalne 10 stycznia 2024

Para nastolatków z domu dziecka nie wróciła na czas do ośrodka. Policjanci natychmiast rozpoczęli

Police 01
Lokalne 10 sierpnia 2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 14-letniego Igora z Bielska-Białej. Chłopak został odnale

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3