Częstochowa: Policjanci zatrzymali poszukiwanych - jeden spacerował, drugi ukrył się w krzakach

42 612496

Redakcja

16 kwietnia, 2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21-latka, który był poszukiwany przez policję do odbycia kary 165 dni pozbawienia wolności. Dwa dni później zatrzymali poszukiwanego listem gończym 48-latka, który ukrywał się przed policją 3 lata.

To były pracowite święta dla kryminalnych z Komendy Miejskiej w Częstochowie. W sobotę po służbie uzyskali informację, że poszukiwany 21-latek spaceruje właśnie po centrum miasta. Na ul. Katedralnej zatrzymali młodego mężczyznę, który nie spodziewał się nieumundurowanego patrolu w tym miejscu. Gdy policjanci podeszli bliżej, mężczyzna próbował uciec. Szybka reakcja mundurowych udaremniła mu ucieczkę. Podczas zatrzymania miał przy sobie ponad 30 paczek kawy. Jak się okazało, wcześniej ukradł ją z jednego ze sklepów na Zawodziu. Przed zatrzymaniem zdążył sprzedać już 20 sztuk. Oprócz 165 dni pozbawienia wolności, grozi mu też 5 lat więzienia za dokonaną kradzież.

W lany poniedziałek stróże prawa pojechali na Zawodzie sprawdzić miejsce przebywania kolejnego z poszukiwanych. Zastali kobietę, która nie chciała wpuścić mundurowych na teren posesji. Gdy z nią rozmawiali, zauważyli jak 48-latek ucieka przez okno. Od razu podjęli pościg. Poszukiwany listem gończym mężczyzna ukrył się za krzakami nieopodal miejsca zamieszkania w nadziei, że policjanci go nie znajdą. O tym jak bardzo się pomylił przekonał się kilka minut później, gdy został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. Stróże prawa znaleźli też przy nim prawie 3 działki dilerskie amfetaminy. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 6 lat.

foto: KMP Częstochowa

powiązane artykuły:

53 690658
Lokalne 18 stycznia, 2022

37-latek poszukiwany listem gończym wpadł, gdy policjanci przeszukiwali mieszkanie. Mężczyzna ukrył

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3