Policjanci z Bierunia odzyskali rower skradziony polskiej biathlonistce

38 709010

Redakcja

1 czerwca 2022

Skradziony w Bieruniu rower o wartości 15 tysięcy złotych wrócił do właścicielki - polskiej medalistki mistrzostw świata w biathlonie, która jest mieszkanką powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Jednoślad został zabezpieczony w lutym u podejrzanego w innym prowadzonym przez bieruńskich śledczych postępowaniu.

Na początku lutego bieruńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu. 29-latek, który trafił wówczas do policyjnego aresztu, miał przy sobie podczas zatrzymania rower.

Wygląd jednośladu przykuł uwagę mundurowych. Jego wykonanie i sylwetka świadczyły o tym, że nie służy on do jazdy rekreacyjnej. Bardzo prawdopodobne było, że nie należy do zatrzymanego. Tym bardziej, że mężczyzna nie potrafił logicznie wyjaśnić pochodzenia roweru. Z uwagi na to, że nikt nie zawiadomił Policji o kradzieży takiego pojazdu i nieznany był ewentualny pokrzywdzony, czynności procesowe zmierzały do złożenia zabezpieczonego jednośladu do depozytu sądowego.

I pewnie by tam trafił, gdyby jego właścicielka, po zorientowaniu się o kradzieży, nie opublikowała zdjęcia poszukiwanego roweru.

Jeden z bieruńskich policjantów natknął się w internecie na ten post i skojarzył, że może to być ten sam jednoślad, który został zabezpieczony w bieruńskiej komendzie.

Dzięki jego czujności, warty 15 tysięcy złotych wyczynowy dwukołowiec szczęśliwie wrócił do właścicielki. Jak się okazało, jest nią Weronika Nowakowska - utytułowana reprezentantka Polski w biathlonie na wielu mistrzostwach i igrzyskach olimpijskich.

Wczoraj Pani Weronika przyjechała do komendy w Bieruniu i odebrała służący jej do treningów profesjonalny rower.

Źródło: KPP w Bieruniu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3