Policjanci wyprowadzili mężczyznę oraz pieska z płonącej altany

45 759829

Redakcja

25 maja, 2023

Policjanci z Jastrzębia -Zdroju prawdopodobnie uratowali życie 47-letniemu mieszkańcowi miasta. Wyprowadzili go z pożaru, gdy ten próbował ugasić płonącą altanę. Mundurowym udało się też uratować psa, który przebywał w płonącym budynku. 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Jastrzębscy wywiadowcy, patrolując centrum miasta, zauważyli duże zadymienie na ulicy oraz wyczuli charakterystyczny zapach spalenizny. W trakcie sprawdzenia terenu pobliskich ogródków działkowych przy ulicy Granicznej, zauważyli wydobywające się wysokie płomienie i gęsty dym na jednej z działek, po czym usłyszeli krzyczącego mężczyznę. 

Mundurowi powiadomili dyżurnego jastrzębskiej jednostki i pobiegli w miejsce pożaru, gdzie zastali mężczyznę, który próbował ugasić pożar altany. Gdy policjanci zapytali 47-latka, czy ktoś jeszcze nie potrzebuje pomocy, mężczyzna powiedział, że znajduje się tam jeszcze jego piesek. Nie bacząc na płomienie i kłęby dymu, wbiegli do środka, gdzie zauważyli wystraszonego pieska. Widząc, że pożar ogarnął już praktycznie całą altanę, wyprowadzili mężczyznę oraz pupila z zagrożonego terenu, oraz udzielił mu pomocy przedmedycznej - relacjonuje policja. 

Po krótkiej chwili na miejscu zjawiła się Straż Pożarna. Strażacy ugasili płonący budynek oraz zabezpieczyli całe pogorzelisko. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie po przebadaniu pozostał na obserwacji.

Wczoraj na skrzynkę e-mailową Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęły podziękowania dla jastrzębskich policjantów. Wdzięczny syn w ten sposób chciał podziękować za zaangażowanie mundurowych i uratowanie życia ojca - podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

powiązane artykuły:

40 759588
Lokalne 23 maja, 2023

Chorzowscy policjanci wraz z biegłym wyjaśniają szczegółowe okoliczności pożaru do któreg

Straz
Lokalne 9 maja, 2023

Około 200 mieszkańców bloku mieszkalnego w Bielsku-Białej musiało opuścić swoje mieszkania. Powod

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3