Policjanci uratowali 17-latka

63 732818

Redakcja

10 listopada 2022

Mundurowi z posterunku w Gołkowicach zostali wezwani do nieprzytomnego nastolatka, który nie wykazywał funkcji życiowych. Natychmiast przyjechali na miejsce i prowadzili jego reanimację aż do przyjazdu pogotowia. Okazało się, że 17-latek przeszedł zawał.

Dzięki szybkiemu przyjazdowi policjantów i podjętej przez nich reanimacji udało się uratować życie 17-letniego chłopaka, który nie przejawiał funkcji życiowych. Mundurowi 30 października tuż przed godziną 22:00 otrzymali polne wezwanie do nastolatka, który straciła przytomność i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Starszy sierżant  Radosław Sosna i sierżant Eryk Sztwiertnia na miejscu zastali leżącego na podłodze nastolatka. Jego ojciec i babcia znaleźli go w jego pokoju po tym, jak usłyszeli trzask i postanowili sprawdzić, co się stało. 

17-latek był nieprzytomny i nie wykazywał funkcji życiowych. Policjanci natychmiast podjęli reanimację, którą prowadzili na zmianę aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe medyków, sierżanci nadal pomagali w czynnościach ratowniczych. Według wstępnych ustaleń medyków, 17-latek przeszedł zawał. Na szczęście dzięki szybko podjętej reanimacji, udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Nastolatek został zabrany do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3