Policjanci pożegnali st. asp. Bartłomieja Bojanowskiego, który zmarł w drodze na służbę

42 727879

Redakcja

6 października, 2022

Rodzina, bliscy i współpracownicy pożegnali st. asp. Bartłomieja Bojanowskiego. W środę 28 września policjant w drodze do pracy uległ wypadkowi drogowemu i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Częstochowski policjant 28 września uległ wypadkowi drogowemu, po którym w ciężkim stanie trafił do szpitala. Walkę niestety przegrał, zmarł 1 października 2022 roku. Jego pogrzeb odbył się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. W uroczystości uczestniczył nadinsp. Roman Rabsztyn – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i mł. insp. Dariusz Kiedrzyn – Komendant Miejski Policji w Częstochowie wraz z zastępcami. St. asp. Bartłomiej Bojanowski został pośmiertnie odznaczony złotą odznaką ”Zasłużony Policjant”.

Tragicznie zmarły policjant został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Kamińskiego złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz pośmiertnie awansowany przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka na stopień starszego aspiranta Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn złożył na ręce żony zmarłego policjanta pośmiertnie nadane odznaczenie i rozkaz o mianowaniu na wyższy stopień służbowy.

Podczas mszy Komendant Miejski Policji w Częstochowie w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych pożegnał Zmarłego: 

„To dla nas wszystkich bardzo trudna chwila. 28 września starszy aspirant Bartłomiej Bojanowski w drodze na służbę uległ poważnemu wypadkowi i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez kolejne dni walczył o swoje życie, o swoje plany i marzenia… Byliśmy przy nim, wspieraliśmy go.… Wierzyliśmy (…).
Bartku! Byłeś częścią naszej policyjnej rodziny. Dziękujemy Ci za Twoje dobre serce, za życzliwość i szczery uśmiech. Dzięki Tobie dzisiaj zatrzymujemy się i staramy zrozumieć, co jest najważniejsze w naszym życiu i codziennej służbie. Cześć Twojej pamięci.”

 

Bartłomiej Bojanowski od 1999 roku dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy. Służbę rozpoczął 20 maja w Referacie Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Od 2001 roku służbę pełnił w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie III Policji w Częstochowie. Od 2010 roku codziennie z niebywałą starannością dochodził prawdy i sprawiedliwości w tamtejszym Zespole do spraw Wykroczeń. Pozostawił pogrążoną w smutku żonę i dwie córki.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.6µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3