Policjanci nie dopuścili do „ustawki” pseudokibiców [Zdjęcia]

Ustawka kibiców

Redakcja

29 lutego 2024

Grupy pseudokibiców miały zamiar spotkać się na tzw. ustawkę. Do walki miało dojść na odludnych terenach leśnych w pobliżu Suszca koło Pszczyny. Stróże prawa zapobiegli starciu chuliganów. Znalezione przez nich niebezpieczne przedmioty świadczą o tym, że spotkanie mogło zakończyć się dla wielu osób tragicznie.

W miniony wtorek policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach koordynowali działania służb kryminalnych w związku z licznymi przejazdami kibiców przez teren województwa śląskiego na mecze w Katowicach i Gliwicach.

Z jednej z uzyskanych informacji wynikało, że w tym dniu może dojść do konfrontacji siłowej pomiędzy grupami pseudokibiców na terenach leśnych w rejonie Pszczyny lub Suszca

 Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz policjantom z komendy w Pszczynie, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby wszystko sprawdzić. Policjanci z komendy w Katowicach zostali natomiast skierowani do monitorowania drogi krajowej numer 1 w okolicy Pszczyny, w poszukiwaniu przemieszczających się większych grup pseudokibiców - relacjonuje policja. 

Po przyjeździe na miejsce, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie natrafili w rejonie ul. Pszczyńskiej w Suszcu, na jednej z leśnych dróg, zaparkowane samochody i stojących obok nich mężczyzn. 

Część z nich, na widok zbliżających się radiowozów, pospiesznie odjechała przez podmokłe, nieutwardzone drogi. Na miejsce dotarli równiez mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Kilka pojazdów policjanci zablokowali, legitymując pseudokibiców z Polski oraz z Czech. Podczas kontroli pojazdów, policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów z emblematami śląskich klubów piłkarskich - podała policja. 

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibicowską.

Szybka wymiana informacji i zdecydowane działania zapobiegły chuligańskiej burdzie, a być może nawet tragedii.

Udaremniona ustawka

powiązane artykuły:

Ustawka2 01
Lokalne 18 stycznia 2020

Kilkudziesięciu policjantów interweniowało w okolicach jaworznickiego Jelenia - informuje portal jaw

Ustawkka4
Lokalne 24 listopada 2019

Wczoraj w woj. śląskim policjanci z różnych miast mieli ręce pełne roboty. W podobnych porach odbyło

49 776433
Lokalne 18 września 2023

Trzech młodych chuliganów napadła 59-latka i jego rodzinę. Wszystko z powodu... barw klubowych. <

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3