Policja ostrzega. Uważajmy na oszustów podających się za lekarzy

Stethoscope 840125 1280

Redakcja

26 lutego, 2021

Dwóch kobiet i mężczyzny, którzy podając się za medyków okradli 65-latkę, poszukuje bielska policja. Jej rzecznik asp. szt. Roman Szybiak powiedział, że przestępcy weszli do mieszkania ofiary mówiąc, że wykonują badania przed szczepieniem przeciw koronawirusowi.

W czwartek do drzwi 65-latki mieszkającej w dzielnicy Wapienica zapukały dwie kobiety i mężczyzna. Podając się za medyków twierdzili, że umawiają wizyty w celu szczepień na koronawirusa, ale konieczne są badania. Gdy jedna z kobiet udawała lekarza, dwie pozostałe osoby splądrowały mieszkanie. Ukradły ponad 1,5 tys. zł i biżuterię wartości 200 zł

powiedział Szybiak.

Według zgłaszającej, wszystkie osoby były ciemnej karnacji i porozumiewały się z obcym akcentem. "Mężczyzna był ubrany w ciemne spodnie i ciemną kurtkę z zielonymi dodatkami. Pierwsza z kobiet była ubrana cała na czarno, druga miała szary płaszcz" – poinformował policjant.

Roman Szybiak zaapelował o ostrożność. "Ostrzegamy przed oszustami. Próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy przestępstwa można zgłaszać u oficera dyżurnego bielskiej policji pod numerem telefonu 47 85 712 55" – zaznaczył.

PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3