"Pokojik" do wynajęcia w Katowicach. Czyli wersalka w szafie

Pokojik

Redakcja

6 marca, 2023

Żart czy brutalna rzeczywistość? 5 metrów kwadratowych w szafie - tyle ktoś oferuje do wynajęcia za 600 złotych miesięcznie. 

Doczekaliśmy się czasów, kiedy kawalerka o powierzchni 20 m2 nazywana jest mikroapartamentem. W sieci znajdziemy wiele dziwnych ogłoszeń, w którym oferowane są abstrakcyjne "apartamenty". Ale szczerze mówiąc, chyba nikt nie wierzył w to, że ktoś będzie chciał wynająć... szafę do zamieszkania. Bo inaczej nie można nazwać oferty, która zlokalizowana jest w Katowicach.

Na Twitterze internauci zaczęli udostępniać screen z popularnego portalu z ogłoszeniami, na których widać ofertę wynajmu "Pokojik do wynajecia". Ktoś pomyśli, że to żart, ale... no niestety. Oferta naprawdę została umieszczona w sieci.

- Witam mam w ofercie mały pokojik do wynajecia nie pobieram kaucji a pokój ze wszystkim plus WI-FI jest za kwote 600 zl za miesiąc myśle że dla kogoś kto pracuje i przychodzi się przespać to dobra oferta - pisze Sebastian, który umieścił ofertę wynajęcia 5 m2 w lutym br.

Oferta istnieje naprawdę, ale nadal pozostało wierzyć, że to żart. Ponieważ zdjęcie dołączone do ogłoszenia przedstawia bardziej szafę lub małą garderobą, do której ktoś włożył wersalkę. Nad nią zamontowano jeszcze dwie półki.

Na kolejnych zdjęciach widać ogólnodostępną toaletę i kuchnię, które są większe od oferowanego "pokojiku".

600 złotych za 5 m2 klatki? Najprawdopodobniej mordercy skazani na dożywocie mają większą przestrzeń osobistą w swoich celach. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3