Dwa ciała odnalezione w domu w Łodygowicach. Małżeństwo prawdopodobnie zatruło się czadem

fot. KPP w Żywcu

Redakcja

6 marca, 2023

W jednym z domów przy ulicy Krętej w Łodygowicach (powiat żywiecki) strażacy odkryli ciała kobiety i mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną tragedii było zatrucie tlenkiem węgla. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci, obecny był również prokurator, a także biegły z zakresu pożarnictwa.

W sobotę około 11.30 dyżurny z Komisariatu Policji w Łodygowicach otrzymał informację, że mieszkające w jednym z domów małżeństwo nie reaguje na pukanie do drzwi. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci oraz pozostałe służby. 

-Po wejściu do budynku strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla. W jednym z pomieszczeń znaleziono ciała 49-letniej kobiety oraz 52-letniego mężczyzny. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon tych osób - relacjonuje KPP w Żywcu. 

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci oraz prokurator. Obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa. Teraz śledczy pod nadzorem żywieckiej prokuratury będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 10 lutego, 2023

Dwie nastoletnie dziewczyny trafiły do szpitala. Powodem zatrucie tlenkiem węgla.

psp
Lokalne 8 stycznia, 2023

Najprawdopodobniej zaczadzenie było powodem śmierci jednej osoby w powiecie lublinieckim. Straż p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3