Pogoda na majówkę. Deszcz czy słońce?

Pogoda 03

Redakcja

1 maja 2021

W sobotę na przeważającym obszarze kraju temperatura powietrza wyniesie od 11 do 14 st. C; cieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich - w rejonie Przemyśla nawet do 17 st. C - poinformował PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Według synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę w północnej części kraju będzie dość pogodnie. W ciągu dnia chmur tam będzie przybywać, jednak zarówno na północy jak i na zachodzie i częściowo w centrum nie powinno padać.

Więcej chmur pojawi się na południu, południowym-wschodzie, wschodzie i częściowo w centrum. Będzie tam także mniej przejaśnień i mogą tam także występować okresami opady deszczu.

Jeśli chodzi o cały weekend majowy - patrząc od strony całokształtu pogody - to 1 maja zapowiada się ze względnie najlepszą pogodą, chociaż temperatura nie będzie wysoka - powiedział PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.

Dodał, że na przeważającym obszarze kraju termometry pokażą od 11 do 14 st. C. Cieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich, w rejonie Przemyśla nawet do 16-17 st. C.

Wyjątkiem będzie Wybrzeże, gdzie nad samym morzem będzie poniżej 10 st. C, także w obszarach podgórskich temperatura wyniesie od 9 do 10 st. C.

(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3