Podszywali się pod europosłankę. Grozi im 8 lat więzienia

Code g75cdd4417 1920

Redakcja

2 listopada, 2022

43-latek z Małopolski i 33-latek z Rudy Śląskiej założyli na popularnym portalu społecznościowym fałszywy profil, na którym publikowali treści mające upokorzyć pokrzywdzoną europosłankę.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ustalili, że sytuacja miała miejsce na popularnym portalu społecznościowym.

Sprawcy wykorzystali wizerunek, imię oraz nazwisko europosłanki i założyli nieprawdziwy profil, na którym publikowali kontrowersyjne treści. Chodziło o to, by zdyskredytować kobietę w oczach opinii publicznej.

Dwóch mężczyzn podszywało się za europosłankę Prawa i Sprawiedliwości, Izabelę Kloc.

Policjanci dotarli do sprawców, którymi okazali się dwaj mężczyźni: 43-letni mieszkaniec Krakowa i 33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Obaj usłyszeli zarzuty. - Podczas przeszukania ich mieszkań stróże prawa zabezpieczyli telefon komórkowy oraz karty sim, które zostały poddane szczegółowej analizie. Dzięki temu śledczy zgromadzili wiele dowodów na to, że to oni prowadzili nieprawdziwy profil - informuje policja.

Czynności w sprawie podszywania się pod poseł do Parlamentu Europejskiego prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe. Postępowanie zakończyło się w kwietniu skierowaniem do Sądu Rejonowego w Mikołowie aktu oskarżenia. Mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Źródło: Policja Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.8µg/m3 PM2.5: 19.9µg/m3