Podpisano umowę na budowę Wodnego Placu Zabaw w Tychach

Wodny plac zabaw w tychach

Redakcja

4 lipca 2023

3 lipca podpisano umowę na budowę Wodnego Placu Zabaw w parku Jaworek w Tychach. Na 400 metrach kwadratowych powierzchni placu zabaw, ma pojawić się ok. 20 wielobarwnych urządzeń do zabawy i rekreacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach inwestycji powstanie wodny plac zabaw z zagospodarowaniem otaczającego go terenu, budynkiem technicznym, wraz z infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną. Niecka wodna placu zabaw w parku Jaworek będzie większa od tej w Wodnym Placu Zabaw w Paprocanach.

Pojawią się elementy wykonane m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Pojawią się tam również elementy edukacyjne: lupa oraz rekreacyjne m.in. domek, kopuły, labirynt czy szałas. Obie części zostaną połączone alejkami. Za projekt strefy naturalnej odpowiada pracownia Tomasz Kurtek landscape design studio.

Oprócz rozbudowanego wodnego placu pojawi się również infrastruktura towarzysząca: ławki, stojaki dla rowerów, itd. Jeśli chodzi o zieleń, architekci zaproponowali przesadzenie istniejących drzew oraz nowe nasadzenia: m.in. drzew w formie piennej i wielopiennej, krzewów, bylin oraz pnączy.

 Koszt budowy Wodnego Placu Zabaw w parku Jaworek to 10 715 000 zł. Na realizację inwestycji wykonawca - firma KRISBUD Sp. z o.o, ma 8 miesięcy.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3