Podpisano umowę na budowę odcinka N-S do granicy z Bytomiem

N Ską na północ 1

Redakcja

26 lipca 2023

Podpisana została umowa na wykonanie pierwszego odcinka drogi N-S w Rudzie Śląskiej – od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 60,5 mln zł.

Oprócz budowy 600 m odcinka trasy zakres inwestycji obejmuje budowę ronda turbinowego przy ul. Magazynowej oraz przebudowę tej ulicy na odcinku 400 m. W ramach inwestycji wybudowana ma zostać także kanalizacja, chodniki, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Projekt trasy N-S od DTŚ do granicy z Bytomiem składa się z czterech odcinków: od węzła DTŚ do ul. Magazynowej, od ul. Magazynowej do ul. Orzegowskiej, od ul. Orzegowskiej do ul. Piastowskiej i od ul. Piastowskiej do ul. Karola Goduli. Umowa dotyczy pierwszego odcinka. Inwestycja możliwa jest dzięki pozyskaniu przez magistrat 57,4 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład (edycja druga).

Inwestycję realizować będzie Drogopol Sp. z o.o. Nadzór nad pracami jako inwestor zastępczy prowadzić będzie firma AKBUD Sp. z o.o. Czas realizacji inwestycji to 20 miesięcy od chwili podpisania umowy. Trzeba jednak założyć, że w okresie zimowym, tj. od 15 grudnia do 15 marca, wykonawca nie ma obowiązku prowadzenia robót budowlanych.

fot. UM Ruda Śląska

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3