Podpalenie w Rybniku? Spłonął skuter i część elewacji bloku

pozar w boguszowicach

Redakcja

11 kwietnia 2024

Policjanci z Komisariatu Policji w w Rybniku-Boguszowicach wyjaśniają pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło przy ulicy Wazów. W ogniu stanął skuter oraz elewacja bloku mieszkalnego. Z budynku ewakuowano 9 osób.

W nocy (10 kwietnia) około godziny 3.15 dyżurny z Komisariatu Policji w Boguszowicach został powiadomiony o pożarze skutera oraz elewacji budynku przy ulicy Wazów w Boguszowicach. Na miejsce skierowano służby ratownicze, które podjęły akcję gaśniczą. 

Z budynku ewakuowano 9 osób. Policjanci wyprowadzili 86-latkę mającą trudności w poruszaniu się na zewnątrz. W wyniku tego zdarzenia, z objawami zatrucia do szpitala została przewieziona seniorka oraz jeden z policjantów, który pomagał kobiecie opuścić budynek. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje policja. 

Śledczy z Boguszowic wyjaśniają pod nadzorem prokuratury szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do pożaru, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 28 marca 2024

Jedna osoba nie żyje w wyniku pożaru mieszkania w Bielsku-Białej. Jeden z policjantów został posz

Pozar w czestochowie
Lokalne 21 marca 2024

Młodzi policjanci z Częstochowy, ryzykując własnym zdrowiem i życiem, weszli do zadymione

Straz
Lokalne 14 marca 2024

Pożar hali z farbami w Gostyni. Na miejscu liczne zastępy PSP i OSP.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3