Podpalacz zatrzymany przez pszczyńskich policjantów. W pożarze ucierpiały trzy osoby

54 780406

Redakcja

11 października, 2023

Podejrzewany o wczorajsze podpalenie mieszkania w gminie Miedźna (pow. pszczyński),  37-letni mieszkaniec Bielska-Białej, został zatrzymany przez policjantów. W pożarze ucierpiały trzy osoby, którym udzielono pierwszej pomocy medycznej, jedna z nich trafiła do szpitala.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze budynku mieszkalnego w gminie Miedźna, skierował tam w trybie pilnym wszystkie dostępne patrole. Po przyjeździe na miejsce, strażacy już prowadzili akcję gaśniczą. Mundurowi rozpoczęli ustalenia okoliczności zdarzenia. Wynikało z nich, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Policjanci, podczas rozmów ze świadkami, określili rysopis podejrzanego i rozpoczęli jego poszukiwania.

Po chwili stróże prawa zostali zaalarmowani o jego ujęciu przy pobliskim sklepie przez mieszkańców oraz bieruńskiego policjanta po służbie. Mężczyzna był mocno nietrzeźwy, jednak cały czas usiłował uciekać. 

-Obecni na miejscu policjanci obezwładnili podejrzanego i zatrzymali. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 37-letniego mieszkańca Bielska-Białej prawie 3,5 promila alkoholu. Dalsze formalności z mężczyzną, kryminalni będą kontynuowali po jego wytrzeźwieniu - relacjinuje policja. 

Po opanowaniu płomieni przez strażaków, do budynku weszli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem, w celu sprawdzenia pomieszczeń. Na szczęście mieszkanie było puste. 

-Większa część mieszkańców, zaalarmowana przez sąsiadów zdołała się sama ewakuować. Pozostałe zagrożone osoby ewakuowali strażacy. Trzem osobom udzielono pierwszej pomocy medycznej, a jedna z nich trafiła do szpitala - podała KPP w Pszczynie. 


powiązane artykuły:

650d2a869fbc3 o large
Lokalne 22 września, 2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie drzwi do miejscowe

Police 4261161 1280
Lokalne 30 października, 2022

Policjanci po miesięcznej pracy operacyjnej zatrzymali podejrzanego o podpalenie pojemników na odpad

51 703624
Lokalne 27 kwietnia, 2022

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 61- latka, który podejrzany jest o serię podpaleń na terenie Mysłow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3