Poczta Polska dostarczy przesyłki w soboty, a także w niedzielę. Sprawdź w jakich miastach pojawią się kurierzy

42625792 10155894338280662 1708519968666025984 n

Redakcja

4 grudnia, 2021

W związku ze zbliżającym się okresem przedświątecznym, kurierzy Poczty Polskiej doręczają przesyłki nie tylko w dni robocze. Począwszy od 27 listopada, mieszkańcy kilkunastu miast w kilku województwach na terenie naszego kraju, mogą spodziewać się wizyty Pocztowca w sobotę. Na tym jednak nie koniec. Już od 5 grudnia kurierzy Poczty Polskiej odwiedzą Klientów zamieszkujących wybrane mazowieckie miejscowości także w niedzielę.

Poczta Polska intensywnie przygotowuje się do obsługi rosnącego wolumenu przesyłek, jakie Polacy otrzymują od znajomych lub zamawiają ze sklepów internetowych, w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Kurierzy Spółki, począwszy od 27 listopada, doręczają przesyłki także w soboty.

Lista miast, których mieszkańcy mogą spodziewać się 6. dnia tygodnia wizyty pocztowego doręczyciela, jest stale rozszerzana. Na tym jednak nie koniec. Spółka podjęła także decyzję o uruchomieniu doręczania przez 7 dni w tygodniu, w kilku mazowieckich miastach – czyli również w niedzielę. Dzięki takim krokom Klienci otrzymają swoje przesyłki szybciej, a dodatkowo z uwagi na większą dostępność tego dnia w swoich domach, rzadziej zastaną awiza w skrzynkach. 

Poczta Polska rozszerzyła także listę miejscowości obsługiwanych w sobotę. Pocztowi kurierzy rozniosą 4.XII paczki mieszkańcom województw (i miast): dolnośląskiego (Dzierżoniowa, Legnicy, Jeleniej Góry, i Wrocławia), lubelskiego (Lublina), łódzkiego (Łodzi), małopolskiego (Kraków), mazowieckiego (Siedlec), podkarpackiego (Rzeszowa), śląskiego (Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic, Tarnowskich Gór i Zabrza), świętokrzyskiego (Kielc), wielkopolskiego (Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, gminy Komorniki) oraz zachodniopomorskiego (Szczecina).  

Pragniemy ułatwić Klientom zakupy, szczególnie w intensywnym okresie przedświątecznych przygotowań. Rozszerzamy listę miejscowości obsługiwanych przez pocztowców w soboty i w niedzielę,  aż do Świąt Bożego Narodzenia. Elastycznie i dynamicznie reagujemy na liczbę przesyłek, wpływających do naszych sortowni, aby każdy Klient mógł otrzymać przesyłkę na czas

informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. 

Poczta Polska przypomina, że w niedzielę przesyłki można odebrać także w wybranych punktach odbioru na terenie całego kraju. Całotygodniowo czynna jest większość sklepów Żabka i stacji benzynowych PKN Orlen, a także wiele marketów Biedronka. Lista punktów odbioru dostępna jest na stronie https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3