Pociąg uderzył w drzewo pomiędzy Mikołowem a Katowicami

KS33

Redakcja

23 marca 2024

Pociąg Kolei Śląskich uderzył w drzewo. Nikomu nic się nie stało. Pasażerowie finalnie kontynuowali podróż komunikacją zastępczą.

W sobotnie popołudnie pogoda w województwie śląskim zmieniła się gwałtownie. Ze słonecznego, wiosennego dnia nic nie pozostało. Zamiast tego nad nasz region naciągnęły ciemne chmury, które przyniosły ze sobą obfite opady deszczu oraz burze. Do tego wszystkiego jeszcze silne podmuchy wiatru, które połamały drzewa w niektórych miejscach.

Do takiego zdarzenia doszło pomiędzy Mikołowem a Katowicami. W skutek gwałtownej burzy na sieć trakcyjną pomiędzy Mikołowem a Katowicami Piotrowicami przewróciło się drzewo. W przeszkodę "wjechał" pociąg Kolei Śląskich

- Pociąg Kolei Śląskich nr 44770 relacji Racibórz – Katowice nie zdążył wyhamować przed przeszkodą i uderzył w drzewo, w skutek czego wybite zostały szyby czołowa i boczna. W pojeździe znajdowało się wówczas 105 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:15 - informują Koleje Śląskie.

Jak dodaje spółka, na miejsce przybył pojazd sieciowy, który usunął drzewo, a pociąg z prędkością 5 km/h dojechał na stację Katowice Ligota. Tam na pasażerów czekały pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej.

-  Cała operacja trwała ponad 3 godziny ze względu na trudno dostępny leśny teren i kolejną burzę, która przeszła nad składem podczas usuwania drzewa - dodają Koleje Śląskie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3