Po torach przez polsko - niemiecką granicę. W niedzielę wyruszy pociąg do przeszłości

Waskotorowka1

Redakcja

6 października, 2022

Chcesz przejść odprawę paszportową na granicy polsko-niemieckiej jadąc zabytkowym parowozem i poczuć się jak w okresie międzywojennym? Takie atrakcje umożliwiają Górnośląskie Koleje Wąskotorowe, które już w najbliższą niedzielę 9 października organizują kolejne wydarzenie dla miłośników kolei wąskotorowej.

„Po torach przez granicę: Kolej wąskotorowa i tramwaje w rzeczywistości popowstaniowej”. To kolejna akcja, jaką organizuje Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

W niedzielę, 9 października będzie można przejechać się stylizowanym, na czasy międzywojenne pociągiem, zobaczyć inscenizację kontroli granicznej w rejonie dawnej granicy polsko - niemieckiej, a także zwiedzić stację Bytom - Karb Wąskotorowy oraz zabytkowy wagon „Salonkę” z 1912 roku i Izbę Tradycji z pamiątkami po dawnej świetności kolei wąskotorowej na Górnym Śląsku.

Pierwszy kurs w stronę Tarnowskich Gór, w niedzielę 9 października o godz. 9.30. Kolejne już o 12:00 i 14:30. O16:45 Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zaprasza do parowozowni na stację Bytom - Karb Wąskotorowy na pogawędkę historyczną „Opowieść o dziwnych czasach czyli międzynarodowe Tramwaje”, w której wezmą udział dr. Jakuba Halora i dr. Dawida Kellera.

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe to jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym regionie oraz jeden z najważniejszych elementów Szlaku Zabytków Techniki. Można nimi dojechać do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, Rezerwatu „Segiet” w Bytomiu - Suchej Górze oraz nad Zalew Nakło - Chechło.

Waskotorowka12345

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3