Płatności na A4 Katowice-Kraków. Taniej i bezpieczniej w 2021 roku?

Midiimg 8371

Redakcja

21 grudnia 2020

Użytkownicy autostrady A4 Katowice-Kraków po Nowym Roku wciąż będą mogli korzystać z atrakcyjnych rabatów na przejazdy. Z elektronicznym poborem opłat A4Go i Telepass oraz aplikacjami Autopay bądź SkyCash podróże tym odcinkiem są tańsze nawet ponad 30 proc., a przy tym bezkontaktowe i bezpieczne.

Kierowcy, którzy w najbliższym czasie przejdą na elektroniczny pobór opłat A4Go, w ramach świątecznej promocji razem z urządzeniem pokładowym otrzymają upominek.

Nie wymagają otwierania szyby w samochodzie, podawania inkasentowi gotówki lub karty, odbierania reszty i paragonu – bezkontaktowe płatności automatyczne to w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 najbezpieczniejszy sposób wnoszenia opłat za przejazdy autostradą. Wybiera je coraz więcej kierowców – na koncesyjnym odcinku autostrady A4 transakcje z udziałem metod automatycznych: elektronicznego poboru opłat i videotollingu, stanowią już ponad 30 proc., a w godzinach szczytu nawet ponad 40 proc. transakcji ogółem.

Kierowcy samochodów osobowych, którzy decydują się zamienić gotówkę lub kartę na urządzenie pokładowe bądź aplikację, płacą za przejazdy tyle, ile ponad dziesięć lat temu: 8 zł na każdej bramce, zamiast obowiązujących w cenniku 12 zł. Taniej jeżdżą też kierowcy pozostałych kategorii pojazdów, płacąc 17 zł zamiast 20 zł w przypadku kat. 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku kat. 4 i 5. Takie stawki będą obowiązywać na autostradzie A4 Katowice-Kraków również po Nowym Roku. 

Z myślą o nowych użytkownikach elektronicznego poboru opłat 21 grudnia br. Stalexport Autostrada Małopolska rozpoczyna promocyjną akcję świąteczną – każdy, kto wybierze płatności z udziałem urządzenia pokładowego, otrzyma w prezencie kubek termiczny. Promocja dotyczy urządzeń pokładowych nabywanych stacjonarnie w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i w Balicach oraz online, poprzez serwis www.a4go.pl i obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Naszą akcję świąteczną prowadzimy pod hasłem „Trzymajcie się ciepło”. To z jednej strony nawiązanie do prezentu dołączanego do A4Go, przydatnego w podróży kubka termicznego, a z drugiej nasze życzenie dla kierowców na ten niełatwy czas”

mówi Rafał Czechowski, rzecznik pasowy SAM SA.

Od początku pandemii koronawirusa stale przypominamy użytkownikom naszej autostrady, że bezkontaktowe płatności automatyczne to w tej chwili najbezpieczniejszy sposób wnoszenia opłat za przejazdy. Zainstalowanie aplikacji  w telefonie czy urządzenie pokładowego w samochodzie to prewencja ważna tak samo, jak noszenie maseczki”

dodaje.

W tym roku SAM S.A. poszerzył wybór automatycznych metod płatności za przejazdy o aplikację SkyCash, rozszerzył także elektroniczny pobór opłat A4Go o formułę post-paid. Informacje o dostępnych opcjach automatycznego płacenia za przejazdy można znaleźć na stronie www.automatycznaA4.pl.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3