Plaga pijanych rowerzystów i kierowców w powiecie zawierciańskim

Alkomat

Redakcja

7 listopada, 2023

Tylko w miniony weekend policja z powiatu zawierciańskiego zatrzymała 9 pijanych uczestników ruchu drogowego. Wśród nich było aż 5 rowerzystów! 

Tylko w jeden dzień (w sobotę) policjanci w Zawierciu zatrzymali do kontroli aż pięciu pijanych rowerzystów. Niechlubny rekord przypadł zatrzymanemu w Rudnikach 43-latkowi, którego badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Każdy z pijanych rowerzystów otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Ale w miniony weekend policjanci z powiatu zawierciańskiego natrafili na pijanych kierowców innych kategorii. 2 promile miał motorowerzysta. 19-letnia dziewczyna kierowała Fiatem mając 0,5 promila. Na terenie gminy Żarnowiec policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę - 2,5 promila. Natomiast w Rudnikach policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę, który wydmuchał prawie 3 promile alkoholu.

- Na szczęście w żadnym z opisanych przypadków nie doszło do tragedii. Dziwi jednak fakt, że pomimo tylu dramatów na drodze oraz apeli policji o rozsądek kierowców, ludzie wciąż wsiadają po alkoholu za kierownicę! - komentuje zaiwerciańska policja.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3