PiS hejtuje Ślązaków? Tak twierdzi opozycja

Borys Budka

Redakcja

4 czerwca 2020

Posłowie Koalicji Obywatelskiej podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaapelowali do polityków partii rządzącej by wreszcie realnie zareagowali w sprawie sytuacji epidemicznej z jaką mierzą się mieszkańcy województwa śląskiego. Nie zabrakło też krytycznych słów wobec zachowania jednej z posłanek PiS podczas wczorajszej komisji zdrowia.

"Założę maseczkę bo jest ze śląska". Tymi słowami zwróciła się podczas wczorajszej komisji zdrowia Pani poseł z Prawa i Sprawiedliwości do Moniki Rosy z Koalicji Obywatelskiej. Całość miała miejsce akurat w momencie gdy omawiana była aktualna sytuacja jaka panuje w naszym województwie. Dzisiaj w sejmie politycy opozycji zorganizowali specjalną konferencję prasową. 

Po raz kolejny posłanka PiS-u pokazała umowny "gest Lichockiej". Tym razem ten gest skierowany był do Ślązaczek i Ślązaków, którzy dzielnie walczą z epidemią koronawirusa. Dziś potrzeba nam nowej solidarności a posłowie PiS-u wciąż piętnują i dzielą ludzi - mówił przewodniczący PO Borys Budka. 

Na brak realnych działań uwagę zwrócił z kolei poseł Michał Gramatyka, który zaapelował do rządzących o zaprzestanie piętnowania Ślązaków i najszybsze rozwiązanie problemów z jakimi się borykają. 

Do kolegów i koleżanek z PiSu mam jedną prostą wiadomość. Mamy dość takich zachowań, sformułowań i gestów. Zamiast hejtować mieszkańców i mieszkanki Śląska, zacznijcie ich solidnie testować. Powiedzcie co z programem dla Śląska. Obiecaliście złote góry, a temat umarł - apelował śląski poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Gramatyka 

Apelujemy o solidarność, o to żebyśmy wspólnie pokazali, że razem przejdziemy przez ten trudny okres. I żebyście nigdy więcej nie wytykali nas palcami - podkreślała Monika Rosa .

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3