Piotr Żyła odsłoni swoją figurę z klocków LEGO w Wiśle

M Gortat

Redakcja

25 kwietnia, 2022

28 kwietnia 2022 r. Piotr Żyła osobiście dokona premierowego odsłonięcia swojej figury zbudowanej w skali 1:1. Pochodzący z Wisły reprezentant Polski w skokach narciarskich i trzykrotny olimpijczyk został zbudowany z 70 000 klocków LEGO®

Otwarcia wystawy klocków lego w Wiśle z udziałem Piotra Żyły i burmistrza Tomasza Bujoka odbędzie się w Domu Handlowym „Świerk".

Podczas wystawy zobaczymy mnóstwo niesamowitych budowli, a wśród nich :

ROLLER COASTER

Ekscytująca, licząca 4 metry długości trasa przejazdu kolejki górskiej. Model jest zbudowana w taki sam sposób, jak prawdziwy roller coaster – winda łańcuchowa ciągnie wózek na pierwsze wzniesienie, a resztą zajmuje się grawitacja…

DIABELSKI MŁYN

Diabelski młyn ma 235 cm wysokości i w całości (łącznie z linkami pełniącymi funkcję przęseł) składa się z elementów wyprodukowanych przez LEGO®. Model zaopatrzony jest w silnik, który sprawia, że ten klockowy kolos potrafi się obracać.

PODŚWIETLANE FIGURY

Niezwykła kolekcja naturalnej wielkości figur z klocków LEGO®.

POSTACIE Z FILMÓW I BAJEK

Wśród modeli inspirowanych bohaterami bajek ulubione samochody z filmu Cars™ oraz Krecik.

NIESAMOWITE STATKI

Wykonane z dbałością o każdy szczegół parowce Mark Twain oraz duma floty Missisipi James Watt.

MARCIN GORTAT

Jedyny polski koszykarz w historii NBA, który awansował do jej finału, został zbudowany z klocków w skali 1:1 – figura ma 214cm wysokości.

FUN PARK

Kolorowa Strefa Zabawy dla dużych i małych z atrakcjami stanowiącymi inspirację do tworzenia własnych budowli, strefąDuplo®dla najmłodszych oraz miejscem do „rysowania” i „pisania” klockami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3