Piotr Najsztub o Durczoku: Zawczasu przeczuwałem, że tak się z nim stanie

Csm durczokracja 9f6810dc6d 1

Redakcja

15 września, 2022

W listopadzie minie rok od śmierci Kamila Durczoka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w ostatnich latach. Co jakiś czas jego temat poruszany jest w wywiadach. Piotr Najsztub stwierdził, że były szef Faktów uwierzył, że wszystko mu wolno po wygranej walce z nowotworem.

Kamil Durczok zmarł nagle 16 listopada 2021 roku po tym, gdy trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Powodem śmierci było zaostrzenie przewlekłej choroby i zatrzymanie krążenia. Trzy dni później został pochowany w Katowicach-Kostuchnie. 

Jego temat został poruszony w programie "Wojewódzki i Kędzierski" w Onecie, gdzie gościem był inny sławny dziennikarz Piotr Najsztub. Prowadzący rozpoczęli wątek ostatnich głośnych skandali z udziałem pracowników mediów, co miało być nawiązaniem do samego ich gościa, który m.in. potrącił starszą kobietę na pasach, ale sąd uznał, że to ona nie zachowała należytej ostrożności. 

Wojewódzki zapytał najpierw o Piotra Kraśko i jego problemu ze zeznaniami podatkowymi. Najsztub stwierdził, że prezenter nie popełnił przestępstwa, bo nie został skazany jednak za przestępstwo skarbowe. - Jestem przeciwny, żeby rozliczać dziennikarza z jego życia prywatnego (...) Dziennikarz ma być jak polityk, urzędnik. To nie na tym polega - stwierdził Najsztub. Dlatego Wojewódzki dopytał o Durczoka.

- A losy Kamila Durczoka? Pokazały, że zawód dziennikarza może komuś się pomylić z zawodem gwiazdy pop? - zapytał prowadzący.

- To indywidualna sprawa. Zawczasu przeczuwałem, że tak się z nim stanie. Jak wyzdrowiał. Zrobiłem z nim wywiad i zobaczyłem nagle przed sobą faceta, który uważa, że wszystko mu wolno - odpowiedział Najsztub. 

Kilka miesięcy temu sam Kuba Wojewódzki stwierdził w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym, że Durczok był jego kolegą, ale zaznaczył, że dzięki byłemu szefowi Faktów wiedział, czego unikać. 

-Kamil nie żyje i należy to uszanować. Media nie znają 70-procent zakrętów Kamila Durczoka, które ja znam. Kamil był jedyną osobą, do której mogłem się dosiąść (na konferencjach TVN - przyp. red.) i zawsze gadaliśmy o samochodach. Potem zaraziłem go ideą posiadania łódki - powiedział Kuba Wojewódzki.

Kamil bardzo uwierzył w to, że jestem Kubą Wojewódzkim z mediów, Instagrama, że lubię "dupy" i imprezy. Zaczął trochę się odsłaniać. Kamil Durczok był największym bezpiecznikiem dla mnie, żeby nie odpłynąć - dodał Wojewódzki. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3