Piłkarska legenda Carles Puyol przyjedzie do Gliwic!

Puyol

Redakcja

2 grudnia, 2021

Legenda prosto z Katalonii! Carles Puyol zawita do Gliwic! To fantastyczna wiadomość dla fanów futbolu.

Carley Puyol to legenda piłki nożnej i jeden z najlepszych obrońców w historii. Przez całą swoją karierę był związany z FC Barceloną. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 100 spotkań. Mistrz świata i Europy, wielokrotny mistrz Hiszpanii i zdobywca Pucharu Mistrzów. Katalończyk przyjedzie w grudniu do Gliwic. 

Puyol będzie jedną z IV edycji mistrzostw świata w teqballu, które w dniach 8-11 grudnia 2021 zostaną rozegrane w Arenie Gliwice. Ta niezwykła dyscyplina sportu to połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. Z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów, a polską stolicą teqballu są właśnie Gliwice, gdzie w październiku zorganizowano czwarte mistrzostwa Polski.

Jesteśmy aktywni w teqballu od 2017 roku i jako jedni z pierwszych w Europie i na świecie zaczęliśmy rozwijać ten sport – powiedział Michał Listkiewicz, cytowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej. - Pierwsze turnieje rozgrywaliśmy w niewielkiej hali szkolnej w podwarszawskiej Podkowie Leśnej, którą śmiało można nazwać kolebką polskiego teqballu i skąd wywodzi się wielu utytułowanych graczy. Dzisiaj, mamy zaszczyt być organizatorem mistrzostw świata w niesamowitej i ogromnej Arenie Gliwice. To najlepiej pokazuje tempo rozwoju i siłę teqballu.

W mistrzostwach weźmie udział blisko 150 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów. Zawody rozegrane zostaną w pięciu formułach: singlu i deblu mężczyzn oraz kobiet, a także w deblu mieszanym. Za głównych faworytów do zgarnięcia największej ilości złotych krążków uchodzą Węgrzy, Serbowie i Rumuni. Czołówkę uzupełnia Polska, Francja, Brazylia i Stany Zjednoczone.

W drużynie biało-czerwonych największych szans na medal można upatrywać w kategorii singlowej i Adrianie Duszaku, który w latach ubiegłych dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata. W 2018 roku wywalczył brąz, z kolei rok później sięgnął po srebro. Duże nadzieje wiąże się też z męskim deblem w składzie Duszak – Bartłomiej Frańczuk. Reprezentujący Warszawski TEQ Club zawodnicy grają ze sobą od dłuższego czasu i są zdecydowanie najlepsi na krajowym podwórku. Nie raz udowodnili, że potrafią rywalizować jak równy z równym z najlepszymi drużynami na świecie.  

Mocny duet w deblu mieszanym stanowić będzie para Ewa Kamińska – Patryk Kamiński, którzy z dużą przewagą wygrali ubiegłoroczne eliminacje na teqballowy mundial. Polska singlistka Paulina Łężak także nie powinna mieć problemów z zakwalifikowaniem się do fazy pucharowej, gdzie o wejściu do strefy medalowej może zadecydować jeden mecz. W deblu kobiet wystąpią Agnieszka Rybicka i Aleksandra Orzechowska z klubu Podkowa Teqball Club, zwyciężczynie mistrzostw Polski. W tej kategorii można spodziewać się wyrównanego poziomu i stosunkowo małej liczby drużyn, dlatego finał jest sprawą otwartą.

własne/ ŚZPN

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3