Pijany kierowca rozbił 6 samochodów i uciekł!

54 683551 g

Redakcja

19 listopada, 2021

W Woli pijany 34-latek wsiadł za kółko i rozbił aż 6 samochodów. Policjanci namierzyli, a następnie zatrzymali mężczyznę. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

17 listopada po godzinie 6:00 policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Wola, na osiedlowym parkingu, doszło do uszkodzenia wielu pojazdów przez innego kierującego. 

Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu uszkodzonych zostało 6 zaparkowanych tam osobówek.

Następnie odnaleźli ślady, a także elementy należące do samochodu sprawcy. Po sprawdzeniu zaparkowanych aut, policjanci namierzyli pojazd sprawcy. Oprócz nietypowego ustawienia na osiedlowym parkingu, opel nosił wyraźne ślady otarć, zarysowań i wgnieceń na przodzie wozu. Mundurowi szybko ustalili, że kierującym był najprawdopodobniej 34-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Ich przypuszczenia szybko potwierdziły się. Gdy stróże prawa zjawili się w jego mieszkaniu, wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 34-latka 1,7 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę oraz jego uprawnienia do kierowania. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci tymczasowo zabezpieczyli jego mienie. Za popełnione przestępstwo 34-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 16.3µg/m3