Pijany kierowca potrącił 80-latkę w Sosnowcu

59 653119

Redakcja

21 kwietnia 2021

W środę przed godz. 13 na ul. Orląt Lwowskich 53-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem osobowym i potrącił starszą kobietę, która szła po chodniku. Poszkodowana trafiła do szpitala,

Volkswagen jechał ulicą Orląt Lwowskich od strony Jaworzna w kierunku kościoła. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Plażową najprawdopodobniej wykonywał manewr wymijania rowerzysty, podczas którego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na chodnik, potrącając idącą nim 80-letnią pieszą. Następnie auto przełamało bariery i wpadło w przestrzeń okalającą budynek, znacznie poniżej poziomu chodnika - informuje sosnowiecka komenda.

Starsza kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 53-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w swoim organizmie. Kierowca zeznał, że wypił po zdarzeniu. Policja pobrała od niego próbkę krwi w celu zweryfikowania jego wersji zdarzeń. 

Ponieważ konieczne było usunięcie uszkodzonego pojazdu z miejsca, w którym utknął, okresowo występowały tam utrudnienia w ruchu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3