Pijany kierowca ciężarówki wyprzedzał na autostradzie. Zatrzymała go policja

44 769678

Redakcja

27 lipca, 2023

Kierowca ciężarówki, który prowadził pod wpływem alkoholu, nie dostosował się do nowych przepisów dotyczących jazdy autostradami w Polsce. Ponadto zaproponował policjantom łapówkę. 

Do zdarzenia doszło na A4 w okolicach miejscowości Łany. Jeden z kierujących pojazdem ciężarowym postanowił urządzić "wyścig słoni", czyli wyprzedzał niezgodnie z obowiązującymi od 1 lipca na polskich autostradach i drogach ekspresowych. 

59-letni obcokrajowca został zatrzymany przez patrol gliwickiej drogówki. Okazało się, że kierowca po spożyciu alkoholu. Mężczyzna uznał, że propozycja łapówki "załatwi" sprawę. 

-W zamian oczekiwał, że mundurowi umożliwią mu dalszą jazdę i odstawienie pojazdu na najbliższy parking z jednoczesnym odstąpieniem od dalszych czynności. Pouczenia, że jego czyny mają charakter korupcyjny, nie zniechęciły mężczyzny do dalszych działań - relacjonuje policja.

59-latek zapisał na kartce "1000 zł" i wręczył ją policjantom. Był to już konkretny powód do jego zatrzymania. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 

 Dodatkowo obcokrajowiec stracił prawo jazdy. Policjanci gliwickiej drogówki tylko częściowo spełnili jego „prośbę” - pojazd faktycznie został odholowany na parking.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3