Pijany jechał "pod prąd" i próbował przekupić policjantów

Pexels energepiccom 288476

Redakcja

16 sierpnia, 2022

30-latek jechał ulicą Katowicką "pod prąd". Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy zatrzymała go policja, próbował wręczyć mundurowym po 200 złotych łapówki. Teraz będzie musiał wpłacić 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

W niedzielę około 2:30 w nocy w centrum Bytomia policjanci zatrzymali kierowcę Audi A3, który jechał ulicą Katowicką "pod prąd". Mundurowi szybko zorientowali się, że 30-latek jest pijany. Po przeprowadzonym badaniu alkomatem okazało się, że kierowca w swoim organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. Gdy mężczyzna uświadomił sobie, co mu grozi, zaproponował mundurowym po 200 złotych łapówki.

Policjanci jednak nie dali się przekupić i zagrali 30-latka prosto do aresztu. Stamtąd mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, a prokurator wydał jednocześnie postanowienie o wpłaceniu przez podejrzanego 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Teraz nie dość, że sprawca odpowie za przestępstwo drogowe, to dodatkowo będzie tłumaczyć się przed sądem za próbę przekupstwa stróżów prawa, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3