Pijany chciał wręczyć policjantom po 10 000 zł łapówki

Pexels lukasz radziejewski 8366380

Redakcja

14 sierpnia 2022

Policjanci zatrzymali do konsoli mężczyznę na motorowerze. Okazało się, że pojazd ni jest dopuszczony do ruchu, a sam kierowca jest pijany. Chciał pojechać do bankomatu żeby przekupić policjantów, a zamiast tego pojechał na komendę. Grozi mu 10 lat więzienia.

Na szczęście czasy, kiedy sprawy załatwiało się "kopertą" dawno się skończyły. 54-latek jednak chyba pozostał w dawnej epoce, bo żeby uniknąć odpowiedzialności chciał wręczyć policjantom po 10 tysięcy złotych.

Policjanci drogówki zatrzymali w Lędzinach do kontroli kierującego motorowerem, w trakcie której okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu, a od kierującego była wyczuwalna woń alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna zaproponował policjantom po 10 tysięcy złotych. Stwierdził tylko, że „trzeba podjechać do bankomatu”. Zamiast do bankomatu policjanci pojechali z 54-letnim mieszkańcem Mysłowic na badania zawartości alkoholu w krwi, a następnie do policyjnego aresztu. Teraz o losie łapówkarza zdecyduje sąd. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3