Pijany 19-latek wjechał samochodem na torowisko

46 757128 g

Redakcja

9 maja 2023

Po pijaku i z zakazem prowadzenia pojazdów. 19-latek uznał, że takie okoliczności sprzyjają jeździe samochodem. Swoją podróż ze znajomymi skończył na torach. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Jaworznie, w rejonie ulicy Bukowskiej. Samochód osobowy wjechał na torowisko, a następnie uderzył w słup trakcyjny. 

- Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, kierujący 19-letni mężczyzna wraz z trójką pasażerów przejeżdżając pod wiaduktem, wjechał w głęboką kałużę, po czym stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał z drogi na torowisko, uderzając w słup trakcyjny - informuje policja.

Po przebadaniu alkomatem wyszło, że kierujący pojazdem 19-latek ma prawie 3-promile alkoholu. Ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- 19-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3