Pijani rodzice opiekowali się dwójką małych dzieci

Dzieci pod opieką pijanych rodzicow

Redakcja

7 marca 2024

Policjanci ze Skoczowa zatrzymali małżeństwo, które będąc pod wpływem alkoholu "opiekowało się" dwójką małych dzieci. Do ujawnienia zaniedbania w sprawowaniu opieki doszło podczas wizytowania rodziny przez kuratora sądowego.

W miniony poniedziałek młodszy aspirant Adam Danel jako członek Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej zgodnie z poleceniem sądu wykonywał czynności w jednej z rodzin w Skoczowie. Podczas wizytacji zwrócił uwagę na zachowanie rodziców, którzy „opiekowali” się dwójką małych dzieci. 

Ich zachowanie wskazywało na fakt, że są pod wpływem alkoholu, co mogło zagrażać bezpieczeństwu dzieci - relacjonuje policja.

Młodszy aspirant Adam Danel wezwał na miejsce umundurowany patrol policjantów. 

Przeprowadzone w obecności dzielnicowego badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że rodzice są nietrzeźwi - stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu sięgało powyżej jednego promila. Dzielnicowy na miejsce wezwał pogotowie, które zweryfikowało stan zdrowia dzieci. Roczna i dwuletnia dziewczynka zostały otoczone opieką i przewiezione do placówki pogotowia opiekuńczego.

Wobec rodziców wszczęte zostały czynności wyjaśniające w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnimi, nad którymi mieli obowiązek opieki. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnimi dziećmi zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Cieszynie. Stan, w jakim rodzice sprawowali opiekę, może świadczyć o ich uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - podała policja.

Kodeks Karny za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,w sytuacji, gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

powiązane artykuły:

Dziecko pozostawione w samochodzie
Lokalne 27 lutego 2024

W miniony weekend patrol katowickiej straży miejskiej, w trakcie kontrolowania rejonu Kat

66 757963
Lokalne 15 maja 2023

Policjanci z Żor interweniowali wobec rodziców, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3