Pijana matka w hotelu, zaginięcie 9-latka i ludzkie szczątki. Pracowite święta gliwickiej policji

zatrzymanie na kierowanie bez prawa jazdy

Redakcja

27 grudnia, 2022

Święta, święta i po świętach. Większość z nas odpoczywała, ale dla służb w Gliwicach i powiecie gliwickim to był bardzo ciężki długi weekend. 

To były bardzo pracowite święta dla policji z Gliwic i powiatu gliwickiego. Doszło do kilku kradzieży, w tym skradziono z samochodu portfel i 5 tysięcy złotych w gotówce. Funkcjonariusze zatrzymali kilku poważniej pijanych kierowców oraz pochwycili poszukiwanych przez sądy.

W Knurowie w wigilie 30-letni mężczyzna wypadł z 4. piętra. Policja ustala szczegóły zdarzenia. W Boże Narodzenie policja w Gliwicach otrzymała zgłoszenie od personelu jednego z gliwickich hoteli. Okazało się, że kompletnie pijana matka miała „opiekować się” trójką dzieci. Stan kobiety zagrażał jej samej. - Rozpoczęto procedury, ale mundurowi mieli duże problemy ze znalezieniem właściwej opieki nad dziećmi. Podmioty wyznaczone do tego typu zadań były już maksymalnie obciążone lub milczały telefony. Dopiero w trybie nadzwyczajnym maluchami zgodził się zająć jeden z domów dziecka - relacjonuje policja,.

Tego samego dnia w jednym z gliwickich mieszkań zmarł 20-latek. Policjanci byli na miejscu. Nie stwierdzono udziału osób trzecich w tej tragedii.

Drugi dzień świąt to liczne kradzieże. Zgłoszono włamanie do komórki w podziemnym garażu. Nieznani jeszcze sprawcy skradli dwa rowery elektryczne marki YT Decoy o wartości 40 tysięcy złotych. Przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. NPrzy ulicy Kozielskiej nieznany sprawca wybił szybę w parkującym fordzie, należącym do obywatelki Ukrainy, i ukradł radioodtwarzacz marki Pioneeer. W jednym z mieszkań w Sośnicy, podczas spotkania rodziny i znajomych, ktoś z kurtki znajdującej się na wieszaku w przedpokoju wyjął portfel z dokumentami oraz gotówką.

26 grudnia około godz. 15.00 na Rynku w Gliwicach zaginął 9-latek, który przyjechał wraz z rodzicami z Warszawy na rodzinne święta. - Patrole policji i straży miejskiej rozpoczęły działania w trybie pilnym. Pomógł miejski monitoring. Chłopiec maszerował bardzo intensywnie, a widziany był na różnych ulicach - przeszedł kilka kilometrów, aż spostrzegł go patrol straży. Wszystko skończyło się szczęśliwie - dodaje policja.

W gminie Toszek osunięcie się ziemi w rejonie budowy ujawniło szczątki ludzkie. Po czynnościach policyjnych oraz konsultacji z archeologiem okazało się, że było to miejsce miejscem pochówku z pierwszej połowy XIX wieku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3