Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców dotarła do Piekar Śląskich[FOTO]

20531129

Redakcja

31 maja 2020

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców dotarła do Piekar Śląskich. Z powodu pandemii koronawirusa liczba jej uczestników była znacznie mniejsza, nie przeszkodziło to jednak w zachowaniu tradycji. Uczestnicy modlitwy do Matki Bożej Piekarskiej w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich mieli okazję wysłuchać słów metropolity łódzkiego abpa Grzegorza Rysia.

Każdy jest w Kościele potrzebny, jesteśmy w nim jak różne członki w jednym ciele, nie jesteśmy tacy sami – powiedział w niedzielę w Piekarach Śląskich metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Abp Ryś przewodniczył mszy świętej podczas dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do piekarskiego sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. W homilii – nawiązując do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – mówił o jego działaniu w Kościele.

Piekary Śląskie: pielgrzymka mężczyzn w zmienionej formie

W Kościele każdy ma swoją posługę, swój charyzmat, swoje działanie. Jesteśmy jak różne członki w jednym ciele, nie jesteśmy w Kościele na szczęście tacy sami, nie jesteśmy jednolici – powiedział.

Każdy z was - jak tu jesteście jest w kościele potrzebny i nie musi się stawać kimś innym, żeby był potrzebny. Kościół jest organizmem, ciałem; o taką jedność trzeba się modlić, to jest ta jedność, którą Duch nam daje. Taki Kościół, tak zjednoczony, wychodzi do człowieka jak apostołowie z Wieczernika i staje się narzędziem jedności wszystkich ludzi. Z każdym rozmawia w jego własnym języku, nie dlatego, że jest zdolnym poliglotą, ale dlatego, że Duch Święty w nim jest miłością do każdego człowieka, przychodzącego z każdego zakątka świata – dodał.

Źródło: PAP

20531128

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.0µg/m3