Piekary Śląskie: policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego z narkotykami

53 686004 mo2

Redakcja

8 grudnia, 2021

Policjant z wydziału kryminalnego piekarskiej komendy zatrzymał po służbie 29-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. Kryminalny rozpoznał również w mężczyźnie poszukiwanego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Podejrzany usłyszał już zarzuty i decyzją prokuratorów został objęty policyjnymi dozorami.

W ubiegłą środę policjant z wydziału kryminalnego komendy w Piekarach Śląskich w czasie wolnym od służby ustalił, że na ul. Wyszyńskiego ma stać zaparkowany volkswagen, a znajdujący się w nim mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Na miejscu policjanci zastali mężczyznę, który zaczął się nerwowo zachowywać, co utwierdziło stróżów prawa, że może mieć coś na sumieniu.

Podczas przeszukania auta kryminalni znaleźli biały proszek. Wykonany test substancji, z której można było przygotować ponad 750 porcji dilerskich wskazał, że jest to amfetamina.

Kryminalny, przeglądając również informacje przesłane z innych jednostek, rozpoznał 29-latka jako potencjalnego sprawcę kradzieży rozbójniczej, do której doszło w Bobrownikach w drugiej połowie listopada. Wtedy to do jednego ze sklepów spożywczych wszedł mężczyzna i grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym broń, skradł papierosy oraz artykuły spożywcze, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia volkswagenem. I w tym przypadku „policyjny nos” nie zawiódł stróża prawa. 29-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za murami więzienia będzie mógł spędzić nawet 10 lat.

 

Źródło: KMP w Piekarach Śląskich

powiązane artykuły:

60 695967
Lokalne 4 marca, 2022

Dwaj świętochłowiccy policjanci, wracając po służbie do domu, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Mi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3