Piast Gliwice bez punktów w meczu z Wartą Poznań

Piast 63

Redakcja

8 listopada, 2021

Jeden gol wystarczył, by w meczu 14. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Warta Poznań wywiozła z Gliwic komplet punktów. Niebiesko-Czerwoni mimo wielu starań nie zdołali zmienić niekorzystnego dla nich rezultatu.

Od pierwszych minut spotkania było jasne, że to gospodarze będą prowadzili grę. Goście z Poznania wycofali się głęboko, tuż przed swoje pole karne, czekając na to, co wydarzy się na boisku. Gliwiczanie długo utrzymywali się przy piłce, cierpliwie budowali swoje akcje, ale nie było łatwo o oddanie celnego strzału przy tak gęsto poustawianych piłkarzach występujących w białych strojach. Defensorzy gości zablokowali kilka prób i uderzeń. Widmo bezbramkowego remisu mogło zostać rozwiane, kiedy Warta Poznań stanęła przed znakomitą szansą na strzelenie gola. Trudno było sobie wyobrazić, z jak bliskiej odległości Dawid Szymonowicz nie zdołał umieścić piłki w siatce. Piast długo starał się przedrzeć przez zasieki zespołu z Wielkopolski, lecz bezskutecznie.

Po przerwie, poza zmianą stron, niewiele elementów gry uległo poprawie. Goście wciąż polegali na stałych fragmentach, a Niebiesko-Czerwoni wytrwale próbowali się przebić i stworzyć sobie dogodną szansę na bramkę. Tymczasem w jednej dogodnej sytuacji znaleźli się piłkarze Warty, a konkretnie Adam Zrelak. Niewidoczny wcześniej napastnik otrzymał podanie do uderzenia bez przyjęcia i skorzystał z tej możliwości. Determinacji nie zabrakło, lecz Piast nie miał z czego stworzyć sposobności, by doprowadzić chociażby do wyrównania. Goście jeszcze mocniej ustawili się z tyłu, broniąc korzystnego rezultatu. W końcowych minutach gliwiczanie niemalże nie schodzili z połowy przeciwnika, ale uderzali niczym głową w mur. Przyjezdni mimo sporego naporu Piasta nie pękli i zdołali utrzymać rezultat do końcowego gwizdka.

źródło: Biuro Prasowe GKS Piast S.A.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3